Skip to main content

Micro Art Studio Bases

Witam
Hello

Dziś mam Wam do pokazania recenzję produktu, który pozyskałem od Micro Art Studio. Mowa o Arcane Bases w rozmiarach 25mm i 40mm.

Today, i'd like to present You rewiev of Micro Art Studio product, round Arcane Bases , of 25mm and 40mm size.

Podstawki dostałem w solidnym blistrze, uzupełnionym grubą warstwą ochronnej gąbki. Podstawki nie wymagały żadnej dodatkowej obróbki. Wykonane są z bardzo przyjemnej, kremowej żywicy.

Bases came to me in sturdy blister, filed with safety sponge. Bases came ready to use, no further work on them was needed. They are cast in nice, light resin.
Otwory w podstawkach na zdjęciach wykonałem sam, oczywiście nie przyszły tak do mnie

Holes on 25mm bases presented on picture above were drilled by myself, they camed without them, of course

EDIT
Za przypomnieniem Maximusa, chciałbym Was uwrażliwić na fakt, że podstawki MAS są odlewane z żywicy, której wadą jest kurczenie się podczas zasychania, na małych podstawkach jest to pomijalne, ale im większa podstawka, tym różnica robi się większa.

As Maximus reminded me below, the MAS bases have a flaw, the resin of wchich they are casted shrinks during casting process, so they are often slightly too small. On 25mm difference is quite small, but on larger bases its getting quite nasty :/

Comments

  1. Mierzyłeś średnicę podstawek? O ile mm są za małe? :D

    ReplyDelete
  2. Są , istotnie :) Jakieś 2mm w przypadku dużych, lub 1mm przy małych :) Dzięki za przypomnienie, zaraz dodam do recki. Jak pisałem to nie pamiętałem o tej wadzie

    ReplyDelete

Post a Comment

Popular posts from this blog

H&S Ultra Review/Recenzja

Zbliża się trzeci rok jak korzystam z aerografu Harder&Steenbeck Ultra i powoli zaczynam rozglądać się za czymś nowym, uznałem więc że będzie to dobry moment na spisanie moich wrażeń z pracy z tym urządzeniem. Prawdopodobnie nie będę mógł się powstrzymać i omówię również ogólną specyfikę produktów tej firmy i jej rozwiązań.

As I am using Harder&Steenbeck Ultra airbrush for third year now, and I'm slowly looking for some upgrade, I've came to a conclusion, that this is propably the best moment to review it as a product, due to amount of experience i have with it. Also, I guess it would be hard for me not to talk about my general opinion about this manufacturer's product line and technical solutions implemented to it.

Moją Ultrę kupiłem po katowaniu się przez pół roku chińskim aerografem z aukcji za 60zł. Bardzo cenię sobie to doświadczenie, nauczyło mnie podstaw posługiwania się tego typu sprzętem, jego konserwacji i pielęgnacji. I była to szkoła twarda, bo urządzeni…

Pampry z czarnego rynku czyli o odlewnictwie słów kilka

Hej kochani!

Dzisiaj chciałbym podzielić się z Wami kilkoma przemyśleniami w związku z spopularyzowanym ostatnimi czasy w nadwiślańskiej krainie procederem odlewania pacyn. Motorem napędowym moich rozważań jest oczywiście pewna urocza parka z pięknego miasta Łodzi, oraz kłótnie związane z ich działalnością mające miejsce na łamach rozmaitych grup na portalu niejakiego Marka Cukiergóry, zwłaszcza tych związanych ze oldhammerami, middlehammerami itp, jako bardziej opłacalnymi w odlewaniu i wyprodukowane w technologii ułatwiającej odlewanie (pozdrawiam osoby które próbowałyby podrobić współczesne plastiki).

   Chyba najważniejsza rozterką jest pytanie czy warto kupować takie modele. Dla mnie ten temat zdaje się być względnie jasny - Jeśli godzimy się na nieszczególnie przewidywalną jakość (nie żeby GW w czasie produkci tamtych modeli miało jakąś znacznie lepszą) i przede wszystkim jeśli nie planujemy kiedykolwiek sprzedawać tych modeli! Bo o ile nie widze nic złego w tym, że będę mógł sob…

Droga przez aerografię 1 / Way through the airbrushing 1

Cześć wszystkim, zapraszam Was ciepło do lektury kolejnego materiału na moim blogu. Okazuje się że mam na karku równiutką setkę wpisów, co sprawia mi olbrzymią radość i napawa pewną dozą optymizmu że uda mi się wytrwać na drodze publikowania dla Was kolejnych materiałów. Na blogu ostatnimi czasy nastąpiły pewne zmiany, pewnie największą jest założenie kanału na YouTube. Drugą, zaplanowaną na dzisiaj jest powrót do publikacji materiałów w układzie dwujęzycznym po trzech latach od ostatniego artykułu przetłumaczonego na ten język!

 Hello everyone, please come take a look at new material that i've prepared for You on my blog. I'm shocked to announce that it seems like its the 100th post on this blog. This joyful news fuels my productivity and really gives me optimism so needed to hold on with this kind of work. Blog has been through some changes lastly, propably the biggest one is hosting a YouTube channel of mine ( though only polish materials presently ) But the second big ch…