piątek, 16 maja 2014

Micro Art Studio Bases

Witam
Hello

Dziś mam Wam do pokazania recenzję produktu, który pozyskałem od Micro Art Studio. Mowa o Arcane Bases w rozmiarach 25mm i 40mm.

Today, i'd like to present You rewiev of Micro Art Studio product, round Arcane Bases , of 25mm and 40mm size.

Podstawki dostałem w solidnym blistrze, uzupełnionym grubą warstwą ochronnej gąbki. Podstawki nie wymagały żadnej dodatkowej obróbki. Wykonane są z bardzo przyjemnej, kremowej żywicy.

Bases came to me in sturdy blister, filed with safety sponge. Bases came ready to use, no further work on them was needed. They are cast in nice, light resin.
Otwory w podstawkach na zdjęciach wykonałem sam, oczywiście nie przyszły tak do mnie

Holes on 25mm bases presented on picture above were drilled by myself, they camed without them, of course

EDIT
Za przypomnieniem Maximusa, chciałbym Was uwrażliwić na fakt, że podstawki MAS są odlewane z żywicy, której wadą jest kurczenie się podczas zasychania, na małych podstawkach jest to pomijalne, ale im większa podstawka, tym różnica robi się większa.

As Maximus reminded me below, the MAS bases have a flaw, the resin of wchich they are casted shrinks during casting process, so they are often slightly too small. On 25mm difference is quite small, but on larger bases its getting quite nasty :/

2 komentarze:

  1. Mierzyłeś średnicę podstawek? O ile mm są za małe? :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Są , istotnie :) Jakieś 2mm w przypadku dużych, lub 1mm przy małych :) Dzięki za przypomnienie, zaraz dodam do recki. Jak pisałem to nie pamiętałem o tej wadzie

    OdpowiedzUsuń