Skip to main content

Oldschoolowy unboxing - WFB skeleton warriors regiment

Hej!

    Po poście ogłaszającym powrót wypadałoby jak najszybciej pośpieszyć z wrzuceniem nowego contentu, prawda ? Mam dziś dla Was coś specjalnego. Ostatnimi czasy wpadło mi w ręce zafoliowane pudełko starych szkieletów do battla, szata graficzna obwoluty datuje ją bodaj na V edycję WFB , i muszę przyznać że jego zawartość nie przypomina zbyt tego, co miałem okazję dotychczas poznać.
    Pierwszym sporym zaskoczeniem był fakt, że szata graficzna nie jest nadrukowana na pudełku, a na obwolucie.... szczerze powiedziawszy , zbyt młody jestem, żeby wiedzieć, że tak właśnie drzewiej GW pakowało swoje pacyny. Ładna grafika, śliczne, stare czcionki i żywy czerwony kolor obwoluty skrywał biało-szary , minimalistyczny sztywny karton , którego designu nie powstydziłby się sam Steve Jobs. Bardzo miłe i eleganckie rozwiązanie, moim skromnym zdaniem. Wart wspomnienia jest też fakt, że te starsze kartony są o niebo solidniejsze od obecnie stosowanych. W porywie odwagi skusiłbym sie nawet na stwierdzenie że bez obaw oddałbym takowe w niezawodne ręce polskiego pocztylionu.


 Sama zawartość kartonu również nie była czymś, na co byłbym szczególnie przygotowany. Zastałem mianowicie pudło wypchane niemalże po brzegi dobrem - od bogatego zestawu wyprasek odlanych w kościanym kolorze, aby ułatwić szybkie pomalowanie , poprzez clampack ( nikt natenczas o takiej nazwie chyba nie słyszał) z częściami umożliwiającymi nam sklejenie grupy dowodzenia, zestawie tarcz i podstawek, na movement trayu odlanym z zielonego plastiku i zestawie kalkomanii na tarcze kończąc! Wart uwagi jest również fakt, że na wypraskach mogliśmy znaleźć kilka opcji wyposażenia, oraz drobne elementy scenerii w postaci nagrobków.
Comments

  1. Zazdroszczę Ci tak świetnego i oldschoolowego zestawu kościaków a zwłaszcza tych metalowych bitsów!

    ReplyDelete
    Replies
    1. Nie moje niestety, ale współlokatora, więc nie kurzą się daleko ode mnie ;)

      Delete

Post a Comment

Popular posts from this blog

H&S Ultra Review/Recenzja

Zbliża się trzeci rok jak korzystam z aerografu Harder&Steenbeck Ultra i powoli zaczynam rozglądać się za czymś nowym, uznałem więc że będzie to dobry moment na spisanie moich wrażeń z pracy z tym urządzeniem. Prawdopodobnie nie będę mógł się powstrzymać i omówię również ogólną specyfikę produktów tej firmy i jej rozwiązań.

As I am using Harder&Steenbeck Ultra airbrush for third year now, and I'm slowly looking for some upgrade, I've came to a conclusion, that this is propably the best moment to review it as a product, due to amount of experience i have with it. Also, I guess it would be hard for me not to talk about my general opinion about this manufacturer's product line and technical solutions implemented to it.

Moją Ultrę kupiłem po katowaniu się przez pół roku chińskim aerografem z aukcji za 60zł. Bardzo cenię sobie to doświadczenie, nauczyło mnie podstaw posługiwania się tego typu sprzętem, jego konserwacji i pielęgnacji. I była to szkoła twarda, bo urządzeni…

Pampry z czarnego rynku czyli o odlewnictwie słów kilka

Hej kochani!

Dzisiaj chciałbym podzielić się z Wami kilkoma przemyśleniami w związku z spopularyzowanym ostatnimi czasy w nadwiślańskiej krainie procederem odlewania pacyn. Motorem napędowym moich rozważań jest oczywiście pewna urocza parka z pięknego miasta Łodzi, oraz kłótnie związane z ich działalnością mające miejsce na łamach rozmaitych grup na portalu niejakiego Marka Cukiergóry, zwłaszcza tych związanych ze oldhammerami, middlehammerami itp, jako bardziej opłacalnymi w odlewaniu i wyprodukowane w technologii ułatwiającej odlewanie (pozdrawiam osoby które próbowałyby podrobić współczesne plastiki).

   Chyba najważniejsza rozterką jest pytanie czy warto kupować takie modele. Dla mnie ten temat zdaje się być względnie jasny - Jeśli godzimy się na nieszczególnie przewidywalną jakość (nie żeby GW w czasie produkci tamtych modeli miało jakąś znacznie lepszą) i przede wszystkim jeśli nie planujemy kiedykolwiek sprzedawać tych modeli! Bo o ile nie widze nic złego w tym, że będę mógł sob…

Droga przez aerografię 1 / Way through the airbrushing 1

Cześć wszystkim, zapraszam Was ciepło do lektury kolejnego materiału na moim blogu. Okazuje się że mam na karku równiutką setkę wpisów, co sprawia mi olbrzymią radość i napawa pewną dozą optymizmu że uda mi się wytrwać na drodze publikowania dla Was kolejnych materiałów. Na blogu ostatnimi czasy nastąpiły pewne zmiany, pewnie największą jest założenie kanału na YouTube. Drugą, zaplanowaną na dzisiaj jest powrót do publikacji materiałów w układzie dwujęzycznym po trzech latach od ostatniego artykułu przetłumaczonego na ten język!

 Hello everyone, please come take a look at new material that i've prepared for You on my blog. I'm shocked to announce that it seems like its the 100th post on this blog. This joyful news fuels my productivity and really gives me optimism so needed to hold on with this kind of work. Blog has been through some changes lastly, propably the biggest one is hosting a YouTube channel of mine ( though only polish materials presently ) But the second big ch…