Skip to main content

Moja tuba


Hej,

     Dziś mam dla Was coś szczególnego, zrobiłem drugie (mam nadzieję bardziej drugotrwałe) podejście do prac nad kanałem Youtubowym, tym razem z trochę lepszym zapleczem technicznym. Mam nadzieję że materiał przypadnie Wam do gustu, zapraszam do oceniania i komentowania mojej pracy ;)

Comments

 1. Dobry pomysł z wideo.
  Jeśli mogę coś doradzić to najpierw scenariusz, potem rozpisane monologi a dopiero na końcu kręcenie. Kartka z monologami za kamerą niczym prompter. Pozwoli Ci to uniknąć "eeeeeee", "emmmmmm", "iiiiii", "uuummmm", "mmmmmmmm". Scenariusz rozbij na sekwencje które dograsz osobno a następnie zlepisz w jedno wideo. Kamera nie musi być na Ciebie ustawiona frontalnie cały czas. Jeśli pokazujesz pędzle nagraj sekwencje z zoomem na biurko. Nie traktuj tego jako krytyki tylko jako dobre rady z których możesz, ale nie musisz skorzystać :)

  ReplyDelete
 2. Film mi się bardzo podoba, być może dlatego, że podpisałbym się pod każdym stwierdzeniem! Jak znajomy zada mi pytanie o to, jak zabrać się do malowania, zalinkuję mu ten film! A teraz dwa wnioski. 1 - poprosze o film o przygotowaniu figurek do podkładowania (wycinanie, czyszczenie, sklejanie). 2- fajnie byłoby robić więcej zbliżeń na farbki i sprzęt.

  ReplyDelete
 3. Byłem i słuchałem. Już po pierwszym odcinku planuję zakupy w ramach lepszego wyposażenia swojego warsztatu malarskiego. Świetna sprawa.

  ReplyDelete
 4. Dziękuję za Wasze komentarze :) Z jąkaniem się walczę jeszcze, nawet sobie nie wyobrażacie jak tremujące jest gadać do nieżywionego obiektu :D

  W przyszłości większość materiałów będzie w większości z ujęcia na biureczko bezpośrednio z góry, czekam tylko na stosowny statyw... Mam nadzieję że Mikołaj czytał mój list :D

  @Asterix
  Czyżby pędzle ?
  Ja Ci z kolei dziękuje za tutek o kładka do necromundy, wykorzystam na 100% ! :)

  ReplyDelete

Post a Comment

Popular posts from this blog

H&S Ultra Review/Recenzja

Zbliża się trzeci rok jak korzystam z aerografu Harder&Steenbeck Ultra i powoli zaczynam rozglądać się za czymś nowym, uznałem więc że będzie to dobry moment na spisanie moich wrażeń z pracy z tym urządzeniem. Prawdopodobnie nie będę mógł się powstrzymać i omówię również ogólną specyfikę produktów tej firmy i jej rozwiązań.

As I am using Harder&Steenbeck Ultra airbrush for third year now, and I'm slowly looking for some upgrade, I've came to a conclusion, that this is propably the best moment to review it as a product, due to amount of experience i have with it. Also, I guess it would be hard for me not to talk about my general opinion about this manufacturer's product line and technical solutions implemented to it.

Moją Ultrę kupiłem po katowaniu się przez pół roku chińskim aerografem z aukcji za 60zł. Bardzo cenię sobie to doświadczenie, nauczyło mnie podstaw posługiwania się tego typu sprzętem, jego konserwacji i pielęgnacji. I była to szkoła twarda, bo urządzeni…

Pampry z czarnego rynku czyli o odlewnictwie słów kilka

Hej kochani!

Dzisiaj chciałbym podzielić się z Wami kilkoma przemyśleniami w związku z spopularyzowanym ostatnimi czasy w nadwiślańskiej krainie procederem odlewania pacyn. Motorem napędowym moich rozważań jest oczywiście pewna urocza parka z pięknego miasta Łodzi, oraz kłótnie związane z ich działalnością mające miejsce na łamach rozmaitych grup na portalu niejakiego Marka Cukiergóry, zwłaszcza tych związanych ze oldhammerami, middlehammerami itp, jako bardziej opłacalnymi w odlewaniu i wyprodukowane w technologii ułatwiającej odlewanie (pozdrawiam osoby które próbowałyby podrobić współczesne plastiki).

   Chyba najważniejsza rozterką jest pytanie czy warto kupować takie modele. Dla mnie ten temat zdaje się być względnie jasny - Jeśli godzimy się na nieszczególnie przewidywalną jakość (nie żeby GW w czasie produkci tamtych modeli miało jakąś znacznie lepszą) i przede wszystkim jeśli nie planujemy kiedykolwiek sprzedawać tych modeli! Bo o ile nie widze nic złego w tym, że będę mógł sob…

Droga przez aerografię 1 / Way through the airbrushing 1

Cześć wszystkim, zapraszam Was ciepło do lektury kolejnego materiału na moim blogu. Okazuje się że mam na karku równiutką setkę wpisów, co sprawia mi olbrzymią radość i napawa pewną dozą optymizmu że uda mi się wytrwać na drodze publikowania dla Was kolejnych materiałów. Na blogu ostatnimi czasy nastąpiły pewne zmiany, pewnie największą jest założenie kanału na YouTube. Drugą, zaplanowaną na dzisiaj jest powrót do publikacji materiałów w układzie dwujęzycznym po trzech latach od ostatniego artykułu przetłumaczonego na ten język!

 Hello everyone, please come take a look at new material that i've prepared for You on my blog. I'm shocked to announce that it seems like its the 100th post on this blog. This joyful news fuels my productivity and really gives me optimism so needed to hold on with this kind of work. Blog has been through some changes lastly, propably the biggest one is hosting a YouTube channel of mine ( though only polish materials presently ) But the second big ch…